Düğün Organizasyonu

Düğün organizasyonu evlilik arifesindeki çiftlerin detaylıca üzerinde durdukları ve tüm evlenme sürecince belki de en çok zaman ve bütçe ayırdıkları konuların başında gelmektedir. Hele ki bizim gibi düğün davet organizasyonu merasimlerinin bu kadar özenildiği toplumlarda ayrı bir önem arz etmektedir. Öncelikle gelin adaylarının hayatlarında bir kere yaşayacakları en önemli törendir. Bu nedenle de tüm aşamaları ile detaylıca ilgilendikleri düğün merasimi toplumumuzda da çok değer verilen bir merasimdir. Çiftler kadar ailelerde bugüne gerçekten önem vermekte olup çocuklarına ve misafirlerine iyi bir organizasyon hizmeti almak istemektedirler. Modern ve yenilikçi çözümler sunan ByBalon, her bütçeye uygun düğün organizasyon hizmetleri ile İstanbul düğün organizasyonu ihtiyacınızda sizlerin yanındadır.

Düğün Organizasyonu Ne İşe Yarar?

Düğün organizasyonu için bir firma ile anlaşmak çiftlerin diğer işlerine zaman ayırmasına yardımcı olur. Sonuçta evlilik arifesinde yapılması gereken işlerin çokluğu ve zaman konusunda yaşanan kısıtlılık durumu düşünülünce, düğün organizasyon firmaları ile çalışmak hem zaman hem de bütçe açısından faydalıdır.

Düğün organizasyon firmaları ile çalışmanın bir diğer artısı ise evlilik gününün planlanması konusundadır. Düğün nasıl yapılır hakkında hiçbir bilgisi olmayan (Genellikle tüm çiftler bunu hayatında bir kez yaşar ve daha önce bir deneyimleri bulunmamaktadır) çiftler bu konuda profesyonel destek alarak düğün merasimlerinin çok daha mükemmel ve istedikleri gibi olmasını sağlayabilirler. İstanbul düğün organizasyon firmaları zaten bu alanda deneyim sahibi olduklarından, yapılması ve yapılmaması gereken tüm detayları çiftler adına hazırlamaktadırlar. Düğün davet organizasyon firmaları sizler adına tüm süreci yürütmektedir, size de sadece o günün keyfini yaşamak kalmaktadır.

Bu noktada çiftlerin ve ailelerin dikkat etmesi gereken şey; gerçekten alanında deneyimli ve isteklerine zaman ve bütçe sınırlarını zorlamadan cevap verebilecek İstanbul düğün organizasyon şirketleri ile çalışmalarıdır. İyi bir düğün organizasyon firması size hem zaman kazandırır hem de yaşanan o yoğun süreçte atlayıp unutabileceğiniz tüm detaylarla sizin yerinize profesyonel olarak ilgilenir. Aynı zamanda düğün nişan organizasyon işlemlerinizin tamamını aynı firma ile yapmak sizlere başka faydalar da sağlayacaktır. Düğün organizasyon şirketleri fiyatları için yapacağınız basit bir araştırma ile ByBalon Organizasyonun farkını da kolaylıkla görebilirsiniz.

Düğün Organizasyonu Çeşitleri

Düğün organizasyonu çeşitleri etkinliğin yapılacağı mevsime, sahip olunan bütçeye, zamana ve içinde bulunulan sosyo-kültürel çevreye göre değişiklik göstermektedir. ByBalon Organizasyon olarak istediğiniz hangisi olursa olsun, düğün organizasyonu yapan firmalar denilince en bilindik şirketlerin başında geldiğimizi ve birbirinden farklı düğün konseptleri ile yanınızda olduğumuzu belirtmek isteriz. İstediğini tüm düğün organizasyon çeşitleri için bizlere ulaşabilirsiniz. Şimdi ülkemizde yapılan başlıca düğün organizasyon çeşitlerini kısaca aktarmaya çalışalım.

 • Salon Düğünü

Düğün salonu organizasyonu ülkemizde çiftler tarafından en çok tercih edilen törenlerin içerisinde ilk sırada gelmektedir. Hem neredeyse her mevsim için uygun olması hem de bütçe ve mekân konusunda sağladıkları avantajlar nedeniyle çokça tercih edilen salon düğünleri, organizasyon şirketleri açısından da en çok deneyim sahibi oldukları alandır. Genelde de düğün organizasyonu yapmak istiyorum diyen ailelerin ilk tercihi arasında yer almaktadır.

 • Kır Düğünü

Kır düğünü organizasyonu özellikle son yıllarda salon düğünleri dışında, açık havada ve doğanın içinde evlilik hayali kuranların tercih ettiği düğün organizasyonu için farklı fikirler arasında ilk sırada yer almaktadır. Yaz aylarında, yemyeşil çimenlerin üzerinde, ses ve gürültü problemlerinin çok daha az yaşandığı kır düğünleri özellikle büyük şehirlerde yaşayan çiftler tarafından her geçen yıl çok daha fazla tercih edilmektedir. Bu noktada düğün tertip şirketleri, birçok farklı süsleme imkânı ile tahmin ettiğinizden çok daha harika bir gün geçirmenizi sağlayabilmektedir. Kır düğünü organizasyon fiyatları da genelde tahmin edilenden daha az bir bütçe ile kolaylıkla yapılabilmektedir.

 • Otel Düğünü

Yılın farklı dönemlerinde hava koşullarından etkilenmeden düğünlerini planlayan çiftler tarafından tercih edilen otel düğünleri her zaman düğün organizasyonu için değişik fikirler arasında ilk sırada yer almayı başarmışlardır. Kullanılabilecek alanların fazlalığı ve sonrasında düzenlenebilecek ekstra düğün eğlenceleri nedeni ile tercih edilebilmektedirler. Söz konusu yemekli düğün organizasyonları olduğunda da çiftler ve aileleri tarafından otel düğünleri ilk sıralarda gelmektedir.

 • İslami Düğün

İslami düğün organizasyonu (Diğer adı ile dini düğün organizasyonu) genellikle muhafazakâr ve dini hassasiyetleri ağır basan çiftler ve aileleri tarafından ülkemizde uzun zamandır olan bir seçenektir. Dini düğün organizasyonunda kuran tilavetinden mevlitlere, ilahi grubu ile ezgilerden dualara çok geniş imkânlar bulunmaktadır. Ek olarak semazen gösterisi de çoğu düğün organizasyonları için kullanılmaktadır.  Bu noktada düğün düzenleme firmaları arasında araştırma yaparken bu alanda deneyim sahibi olan şirketlerle iletişim kurmanız önemlidir. ByBalon İslami düğün alanındaki deneyimi ve kalitesi ile İslami düğün organizasyon şirketleri arasında kendine önemli referanslar edinmiştir. Bu alanda en uygun dini düğün organizasyonu fiyatları firmamız tarafından sağlanmaktadır.

 • Kumsal Düğünü

Kumsalda düğün organizasyonu kapalı mekânları sevmeyen ve düğünlerinde rahatlıkla şıklığı aynı anda yaşamak isteyen genç çiftlerin tercih etmiş olduğu yaz aylarının vazgeçilmezleri arsındadır. Sahilde düğün organizasyonu konusunda çiftlerin doğru firmalara ulaşabilmeleri büyük önem taşımaktadır. Denize olan uzaklıktan masa sandalye süsleme hizmetine, yemek menülerinin belirlenmesinden düğün organizasyon müzikleri seçimine kadar kendine has özellikleri olan kumsal düğünü ayrı bir uzmanlık gerektirmektedir. Çoğu çiftin de düşündüğünün aksine düğün organizasyon fiyat araştırmasında göreceğiniz üzere hem kaliteli hem de hesaplı bir etkinliği ByBalon ile kolaylıkla yapabilirsiniz.

 • Bahçe Düğünü

Düğün organizasyon fiyatları açısından aileleri ve çiftleri diğerlerine nazaran daha az zorlayan bahçe düğünü de tercihler arasında yer almaktadır. Çok çeşitli düğün süslemeleri için fikirler ve düğün organizasyon malzemeleri ile bahçe düğünleri diğerlerinden farksız bir hale gelebilmektedir. Tabi bu noktada yine birlikte çalışılacak organizasyon şirketinin önemi ortaya çıkmaktadır.

 • Teknede Düğün

Yaz aylarında düğün organizasyon fikirleri arasında öne çıkan teknede düğün organizasyonu seçeneği sadece evlilik için değil, öncesinde ve sonrasındaki düğün eğlenceleri içinde sıkça tercih edilmektedir. Ortalama 3-4 saat süren ve misafirlerinize farklı bir deneyim yaşatabileceğiniz teknede düğün her geçen gün daha fazla rağbet görmektedir.

 • Kar Düğünü

Belki de en az tercih edilen fakat özellikle kış aylarında düğün organizasyonları planlamış çiftler tarafından seçilen kar düğünleri farklı bir deneyim sunmaktadır. Eğer soğukla aranız iyi ve gerçekten unutulmaz bir gün yaşamak istiyorsanız kar düğünleri de tercih listenizde yer alabilir.

Düğün Organizasyonu
Düğün Organizasyonu

Düğün Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Düğün organizasyonu nasıl yapılır sorusu çiftleri en çok yoran ve zaman/bütçe konusunda düşünmeye sevk eden konuların başında gelmektedir. Aslına bakarsanız tek yapmanız gereken İstanbul düğün organizasyon şirketleri araştırmanızdan sonra dikkatinizi çeken, başarılı işlere imza atmış iyi bir organizasyon şirketi ile görüşmek. Bu araştırmanız sırasında aklınızda bulunan düğün organizasyonu fikirleri için detaylı bilgi almak isterseniz ücretsiz olarak sizlere yardımcı olduğumuzu belirtmek isteriz.

Bu kadar önemli bir günü planlarken kimse kötü sürprizlerle karşılaşmak istemez değil mi? İşte süsleme organizasyon şirketleri de sizlere tam da bu noktada yardımcı olmaktadırlar. Şimdi kısaca bir düğün organizasyonu nasıl yapılır ondan bahsetmeye çalışalım.

Aslında düğün merasiminden önce çiftler bekarlığa veda organizasyonu ile birlikte bu sürece başlıyorlar. Düğün organizasyonu için gerekli malzemeler elbette evlilik süresince üzerinde durulması gereken konuların en başında gelmektedir. Zaman ve bütçe sınırları içinde doğru düğün süslemeleri, yemek organizasyonu, masa sandalye kiralama, mekan seçimi, sandalye süsleme, düğün organizasyon malzemeleri seçimi gibi çok fazla detay var. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken başlıca konuları şu maddelerle açıklayabiliriz.

Mekân seçimi, gelin yolu süsleme, sandalye kiralama, yemek menüsü seçimi, nikah masası, davetli seçimi, düğün tarihi, kıyafetler, gelin yolu, havuz başı, eğlenceler, düğün sonrası kapanış konuşması… Tabi ki kına gecesi organizasyonu ve balayını da unutmamalısınız.

İslami Düğün Organizasyonu

İslami düğün organizasyonu hazırlık aşamaları, program içeriği ve akışı noktasında farklı çalışmalarla yapılan bir etkinliktir. Ülkemizde çiftlerin ve ailelerin daha mutaassıp ya da nezih düğünleri tercih etmek istemesi aslında azımsanmayacak kadar yaygındır. Bu durumda da belki de hayatta yalnızca bir kez yaşanacak bu özel gün için istenilen çalışmaları yapmak, organizasyon firmaları için birinci vazifedir.

Burada İslami düğün organizasyonu firmaları arasından seçim yaparken dikkat etmeniz gereken ise bu alanda deneyimli olduklarından emin olmanızdır. ByBalon Organizasyon olarak sizlere İslami düğünler konusunda deneyimli ekibimiz ile en kaliteli hizmeti vermekteyiz.

Dini Düğün Organizasyonu

Dini düğün organizasyonu daha ziyade İslami inançları doğrultusunda yaşam tarzlarına uygun olarak düğün merasimlerini gerçekleştirmek isteyen çiftlerin seçtiği bir etkinliktir. Dini düğün konseptinde evlenmeyi tercih edenlerin elbette daha farklı beklenti ve mutlak surette olmazsa olmaz şartları vardır.

Bu istekler elbette dini düğün organizasyon hazırlık aşamasında net bir şekilde kararlaştırılıp konuşulmuş olmalıdır. Bu noktada kişilerin kendi hayalleri ve fikirleri çerçevesinde hazırlıklar yaptıkları İslami düğün organizasyonu merasiminin olmazsa olmaz unsurları vardır.

Organizasyon Şirketleri
Organizasyon Şirketleri

İslami Düğün Organizasyonu Nasıl Olur?

İslami düğün organizasyonu nasıl olur sorusu çoğu çiftin daha önce bu konuda bir deneyimi olmadığı için araştırdıkları bir detaydır. Aslına bakarsanız diğer düğünlerden çok da bir farkı olmayan İslami düğünler içerikleri bakımından ayrılmaktadırlar.

Her organizasyonda olduğu gibi kaliteli bir hazırlık, doğru planlama ve içeriğin ekstralarla zenginleştirilmesi, her organizasyon için tatmin edici sonuçları beraberinde getirecektir. Zaten İslami düğün organizasyon şirketleri de tam da bu noktada tüm detaylar için sizlere yardımcı olmaktadırlar.

İslami bir düğün nasıl olmalı derseniz; yemekli, yemekli- mevlütlü, yalnızca mevlütlü, orkestralı (tasavvuf ve fon müzikler eşliğinde) ve tüm bu unsurların tamamının olduğu düğünler olarak planlanır. Hatta daha öncesinde çoğu gelin tarafından İslami kına gecesi organizasyonu da düzenlenmektedir. Kişiler nasıl istiyor ve bütçelerine hangi tarz uyuyorsa firmalar ile konuşulup o yönde hazırlıklar yapılır. Diğer düğün merasimlerinin aksine çiftler ve aileler tarafından genellikle müziksiz düğün organizasyonları tercih edilmektedir.

Peki bir İslami düğün organizasyonu nasıl olmalı? İşte standart olarak tüm hizmetlerimizde sunduğumuz dini düğün program akışı unsurlarından bazıları şunlardır;

 • Dini Düğün Merasimi Açılış Konuşması
 • Gelin Yolu Kiralama ve Süsleme
 • Gelin Masası Kiralama ve Süsleme
 • Masa Sandalye Süsleme
 • Masa Sandalye Kiralama
 • Kur’an-ı Kerim Dinletisi
 • İlahi Grupları ve Dinletisi
 • Düğün İlahileri
 • Hoca ve Hatipler
 • Semazen Ekibi Gösterileri
 • Ses Sistemi Kurulumu
 • Fotoğraf Çekimi
 • Video Çekimi
 • Mehter Takımı Gösterisi

Bunlar dışında da istenecek olan tüm detaylar için de özel olarak yardımcı olmaktayız.

Kır Düğünü Organizasyonu

Kır düğünü organizasyonu hemen her genç kızın hayali olan bir düğün konseptidir. Yemyeşil ağaçların arasında, çimenlerin üstünde, şehirden uzak, ferah, şık ve sadelikten yana bir düğün! Hepinizin hoşuna gider bir fikir değil mi kır düğünü?

Her ne kadar sadece yaz düğünleri için tercih edilen bir etkinlik gibi düşünülse de aslında günümüzdeki alternatifler ile kır düğünü fikirleri çok daha geniş çapta değerlendirilmektedir. Yani yaz, kış ya da mevsimler fark etmeksizin evlenecek çiftlerin hayallerini hayata geçirebilmeleri artık mümkün. Ancak kabul etmek ve belirtmek gerekir ki yaz mevsimindeki kır düğünü organizasyonunun yeri de kesinlikle bir başka olmaktadır.

Kır Düğünü Konseptleri

Kır düğünü organizasyonu çoğu durumda bir paket şeklinde çiftlere sunulsa da kendi içinde türlü hazırlık aşamalarını ve çeşitlerini barındırır.

Kır düğünü konseptleri tamamen kişilerin görsel zevk ve beğenilerine göre şekillenebilir. Elbette düğün organizasyon firması gerek katalog eşliğinde gerek ise daha önce organize ettiği düğün ve kutlamalardan görsel numuneler sunarak sizin karar vermenize yardımcı olacaktır.

Rengarenk ve sevimli, minimalist tasarımlar ya da oldukça renksiz İskandinav havası estiren sade tonlar tercihiniz olabilir. Tamamen karizmatik konseptler ile kendinizi kral ve kraliçe gibi hissedeceğiniz heybeti yüksek ihtişamlı ortamlar hazırlamak da tercihinize göre kır düğünü organizasyon fikirleri arasında yer alabilmektedir.

Kır Düğünü Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Kır düğünü organizasyonu nasıl yapılır konusunda kafa karışıklığı yaşamanız çok normaldir. Çünkü bu özel günün ne derece farklı ya da standart olacağı sizin zevklerinize kalmıştır. Çiftler de bu konuda yeterli bilgi sahibi olmadıkları zaman kararsızlıklar kaçınılmaz olacaktır.

Kır düğünü organizasyonu aslında diğer düğün çeşitlerinden tamamen ayrı bir durum değildir. Zira burada asıl olan mekanın kırlarda ve çimenli, yeşil bir ortamda olmasıdır. Peki ortalama bir kır düğünü nasıl yapılır gelin birlikte bakalım.

 • Düğün Mekanının Belirlenmesi ve Kiralanması
 • Davetli Listesinin Hazırlanması
 • Kır Düğünü Süslemeleri
 • Masa Sandalye Kiralaması
 • Kır Düğünü Gelin Masası Süsleme
 • Organizasyonun Yemekli ya da Yemeksiz mi Olacağının Belirlenmesi
 • Yiyecek-İçecek İkramlarının Planlanması
 • Düğün Günü İçin Yardımcı Olacak Personelin Ayarlanması
 • Mekan Aksesuar ve Düğün Süslemeleri
 • Karşılama ve Uğurlama Düzeninin Ayarlanması
 • Dj, Ses Sistemi Kiralanması ya da Canlı Müzik Organizasyonunun Planlanması
 • Gelin ve Damat İçin Dinlenme Odasının Hazırlanması ve İkramları
 • Belirlenen Temaya Uygun Çevre Çiçek Süslemeleri
 • Kır Düğünü Gelin Yolu Süslemesi
 • İslami Düğün Söz Konusu Olacak ise İlahi Ekibi, Semazen Gösterileri ve Tasavvuf Ekibinin Planlanması
İstanbul Organizasyon Firmaları
İstanbul Organizasyon Firmaları

Kına Gecesi Organizasyonu

Kına gecesi organizasyonu oldukça eğlenceli ve neşe dolu geçen kutlamalardır. Aslında bekarlığa veda partisi mantığıyla ama tanımlanır. Ancak geleneksel olarak düğün öncesi eğlencesi olarak tanımlanması çok daha doğru olacaktır.

Kına organizasyon fikirleri nesillerdir süregelen bir aktivite olmasına rağmen günümüzde epey farklı konseptlerde kutlanabilmektedir. Daha eğlenceli, daha renkli çok daha heyecanlı, sürprizlerle dolu organizasyonlar için kına gecesi etkinlikleri çeşitli içeriklerle adeta geliştirilmiştir.

Modası hiç geçmeyen bir gece olarak, bugün hemen herkes tarafından tercih edilen kına gecesi düğünün ayrılmaz bir parçası olarak görülür.

Kına Gecesi Konseptleri

Kına gecesi konseptleri çeşitli ayrıntıları içerir.

Süs ve gösteriş seven gelinler abartılı dekor ve elbiseler tercih ederken, tamimiyle yalın ve klasik türde kına setleri ile teşkil edilmiş bir program tercih edenler de hiç az değildir.

Ancak bir de kendi içindeki detayları ile muhafazakar kesim için özel niteliklere sahip konseptler vardır. Kına gecesi organizasyonu kapsamında bu apayrı bir konsepte sahiptir. Zira İslami kına gecesi organizasyonu müzik türünden ikramlıklara, ortamdan kostümlere kadar tüm detaylarıyla bambaşkadır.

Kına Gecesinde Yapılan Etkinlikler

Kına gecesinde yapılan etkinlikler sabit programlarla oluşturulur. Fakat çiftler daha farklı istek ve öneriler de bulunurlarsa, kına organizasyon şirketleri tüm bu talepleri karşılayabilecek yetkinlikte olmalıdır.

Müzik geçişleri, kına yakımı, kına öncesi ve sonrası müzik seçimleri, ikramlıkların servis edilmesi ve diğer adetlere göre tercih edilebilecek olan tüm seremoniler gelinlerin inisiyatifi ile şekillenir. Örneğin güncel kına müziği gecede çalarken, bazen eski türküler de tercih edilebilmektedir. Bu tamamen kişilerin isteğine göre organizasyon hazırlıklarında belirlenir.

Kına gecesi organizasyonu hazırlıkları sıklıkla gelinlerin tercihlerine göre programlanır.

Otel Düğünü

Otel düğünü özel organizasyon firmaları dışında otelin de organize ettiği düğünleri kapsar. Keza oteller zaten mekanlarını balo ve düğün gibi törenler için aktif olarak hizmette tutarlar. Düğün otelleri özelliği bulunan yerler pek çok organizasyon firmasından destek de alırlar.

Otel düğün mekanları kişilerin rahat edebilmesi için tüm teçhizat ve sistemin hazır olduğu üst düzey düğün salonları olarak tanımlanabilir. Tabi ki yalnızca düğünler için değil pek çok kutlama ve toplantı için özel olarak yapılmış yerlerdir.

Otel düğün mekanı seçeneğini tercih etmek için çiftlerin pek çok nedenleri vardır. Başta, konukların kalabalık olması en çok rastlanan tercih faktörlerindendir. Aynı zamanda kış mevsimi ya da daha nezih bir ortam talebi, kişiler için otel düğünü kombinleri olarak belirleyici bir unsurdur.

Otel Düğün Fiyatları

Otel düğünü huzurlu ve samimi merasimler için harika bir seçimdir. Otel düğün fiyatları bu seçiminizin içeriği ve tercih ettiğiniz otelin niteliğine göre belirlenir. Örneğin 5 yıldızlı otelde düğün yapmak daha ortalama bir otelin düğün salonuna göre yüksek rakamlara tekabül edecektir. Ama aynı zamanda alacağınız hizmetin ve organizasyonun karşılığı da otelin düğün yapılacak mekanı da dahil edildiğinde o nispette mükemmel olacaktır.

Organizasyon şirketleri fiyatları belirlerken standardize edilmiş hazırlıklar ile ilave olan hizmetleri otel düğünü için elbette farklı fiyatlar üzerinden değerlendirir. Ayrıca ortamın süslenmesi ve davetliler için ayrılan yer kapasitesi de fiyatın belirlenmesinde etken rol oynar.

Kumsal Düğünü

Kumsal düğünü oldukça keyifli ve şirin bir evlilik törenidir. Bir yandan kumsalın sıcaklığını hissederken, bir diğer yandan da denizin dalgalı ve serin havası eşliğinde yapılan kumsalda düğün organizasyonu düğün konseptleri arasında en yenilikçi kutlamalardan sayılır. Öyle ki son yıllarda ünlü simalar tarafından da kumsal düğün konsepti tercih edilmesi, popülaritesini arttırmıştır.

Kumsal düğünü deniz manzaralı bir merasim olduğu için tekne düğününe benzer formattadır denebilir. Elbette farklılıkları ile kendi içinde ekstradan değişiklik gösteren nitelikler mevcuttur. Ancak maddi anlamda tekneye kıyasla daha ekonomik ve daha pratik bir hazırlık aşamasından oluşur. Bu nedenle organizasyon şirketleri fiyatları mekanların ve diğer aşamaların da baz alınması ile belirlenecektir

Çiftler konsept detaylarını, ortaya şahane işler çıkaran organizasyon firmaları ile kararlaştırıp bu yola çıkabilirler.

Düğün Organizasyon Paketleri
Düğün Organizasyon Paketleri

Kumsal Düğünü Fiyatları

Kumsal düğünü fiyatları itibariyle, ayrıca yer ve tasarım kalitesi ile çeşitli baremlerde görülebilir. Bu anlamda kumsal düğünü fiyatları İstanbul kısmı için daha çeşitli rakamlara sahiptir. Yani her bütçeye ve hizmet kapsamındaki dizayna göre maliyetler farklılık gösterir.

Kumsalda çekilen düğün fotoğrafları da çoğunlukla organizasyon şirketinin hizmetleri içerisinde sunulur. Bu durumda kombine hizmet bedeli ile ödemeler oluşturulabilir kumsal düğünü organizasyonunu gerçekleştirebilirsiniz.

Tekne Düğünü

Tekne düğünü zarif ve lüks merasimler için ihtişamlı bir tercihtir. Unutulmayacak ve bir ömür boyu hatırlanacak olan en mutlu günleri için çiftler tekne düğünü seçeneğini seve seve değerlendirirler. Zira boğazda ve berrak mavi suların üzerinde sonsuza dek evet demek oldukça büyüleyici bir his olsa gerek.

Ancak teknede düğün konsepti ile ilgili mutlaka bilinmesi gereken ayrıntılar da söz konusudur. Bunlar kişilere göre farklılar gösterse de ilk etapta mutlaka teknede düğün organizasyon referans ve geçmişi zengin bir organizasyon şirketi ile çalışılması çok önemlidir.

Teknede Düğün Fiyatları

Tekne satın alınması belki zor bir ihtimaldir. Ancak düğün için tekne kiralama fiyatları araştırması yaparak bir günlüğüne de olsa tekne size tahsis edilebilir.

Tekne düğün fiyatları İstanbul çevresi için bol seçenek olanağı mevcuttur. Bütçenize uygun olan bir alternatifi değerlendirebilmeniz mümkündür. İstanbul organizasyon şirketleri hem tekne kapasitesi çeşitleri ile hem de bu çeşitlere biçilen fiyat aralıkları ile hemen herkese hitap eden hizmetleri bünyesinde bulundurur.

Tekne düğünü tabi ki yalnızca İstanbul ile sınırlamak doğru olmaz. Başka şehirlerde düğün yapacak olanlar da organizasyon şirketleri fiyatları araştırmaları yaptıklarında kendilerine uygun olanlara rastlayacaklardır.

Bahçe Düğünü

Bahçe düğünü diğer adı ile kır düğünü olarak da bilinmektedir. Evlenecek olan çiftler daha çok yaz aylarına gün aldıkları için bahçede düğün organizasyonunu tercih etmektedirler. Eğer kendi mekanları kır düğününe müsait ise buralarda organizasyon şirketleri ile hazırlıklar yapmak çok daha avantajlı olabilir.

Fakat pek çok insan bahçede düğün ve nişan yapma imkanına sahip olmadığı için bahçe kiralama hizmetinden yararlanırlar. Bu da oldukça avantajlı bir seçimdir. Zira kır düğünleri kolay gibi görünse de gerekli olan hazırlık aşamaları, bu süreci bilmeyen kişiler adına zorlu olabilmektedir.

Bahçe Düğün Organizasyonu Fiyatları

Çiftler için fiyatlar kır düğünü konsepti ve içeriğine göre her zaman farklı tutarlarda olur. Yani düğünün nerede ve ne şekilde yapıldığı, hizmetler ile işçilik kıyaslaması oluşturacak olmasından dolayı, konuyla alakalı piyasa araştırması yapmak evlenecek çiftleri aydınlatacaktır.

Bahçe düğün organizasyonu; doğası gereği sıcak, keyifli ve huzurlu bir ortamı ihtiva eder. Bu ortama kavuşmak da mekanın belirlenmesi ile başlar ve hazırlıkların kararlaştırılması ile devam eder. Son nokta olarak da istenen tüm bahçe düğün organizasyonları çerçevesindeki hizmetler için biçilen fiyatın konuşulması olur. Muhatap olduğunuz ve çalışmayı düşündüğünüz organizasyon şirketi ile bahçe düğünü konusunda aklınızdaki tüm detayları paylaşmanız, size farklı fikir kapıları açacaktır.

Masa Sandalye Kiralama

Dillere destan bir davet vermek isteyenler için davet alanlarını hepsi birbirinden şık ve güzel masa ve sandalyeler ile kiralama yaparak organizasyonlarınızı yapabilirsiniz. Böylece harikulade bir görüntüye kavuşursunuz.

Davetiniz için tüm hazırlıkları yaparken masa ve sandalyeleri kiralayarak kurulumu ve dizaynını tamamen kiraladığınız firmaya bırakın. Bütün özel günlerinizde düğün, nişan, sünnet düğünü gibi istediğiniz ebatlarda uygun ölçülü masa sandalye kiralama yapabilirsiniz. Dilerseniz kiralanan masaları örtüleri ile de kiralamanız mümkündür. Ek olarak kokteyl organizasyonu ihtiyaçlarınız için de yardımcı olmaktayız.

Düğün Konseptleri
Düğün Konseptleri

Düğün Davetleri İçin Masa Sandalye Kiralama

Yeni evlenecek çiftlerin en çok kafa yorduğu mutlaka düğün davetleridir. Güzel ve şık bir davet için hiçbir detay atlanmadan tüm planlar yapılır. Şık bir davet için süslü masa sandalye kiralama yoluyla daha da uygun olarak alınıp dizayn edebilirsiniz.

Toplumumuzda çok önemli olan düğün merasimleri özellikle gelin adaylarının en özel günü olduğu için tüm aşamalar ile gelinler ilgilenirler. Tabi ki çiftlerin aileleri de güzel bir organizasyon olması için ellerinden geleni yaparlar.

Düğün için bir organizasyon şirketi ile anlaşmak çiftlerin diğer işlerine yoğunlaşmaları için onlara zaman kazandıracaktır. Bir organizasyon şirketi ile anlaşmak düğün gününün en iyi şekilde planlanmasını da sağlar. İlk defa evlenen genç çiftler daha önce deneyimli olmadıklarından bu konuda profesyonel yardım almaları onlar adına isabetli olacaktır.

Düğün organizasyonu yapan şirketler bu konular da çok daha deneyimli olduklarından yapılması gereken her şeyi hazırlarlar. En önemli nokta bu konuda alanın da çok iyi olan organizasyon şirketlerini araştırıp onlar ile ortak çalışma yapmaktır.

Düğün Organizasyonu Fiyatları

Düğün organizasyon fiyatları verilecek hizmet içeriğinin ve kalitesinin çok farklı şekilde olması nedeniyle geniş bir aralıkta olabilmektedir. Bu konuda hem organizasyon firmalarının hizmetleri hem de düğün organizasyon malzemesi çeşitliliği net bir fiyat çevresinde oluşmasını engellemektedir. Biz ByBalon olarak sizlere düğün organizasyon ücretleri noktasında mümkün olan en kaliteli ve hesaplı hizmeti sunmaya çalışmaktayız.

ByBalon Organizasyon ise her bütçeye uygun ve istenilen özellikleri içinde barındıran seçeneklerle hayalinizdeki gibi bir düğün süsleme organizasyonu gerçekleştirmenizi mümkün hale getirmektedir. Düğün organizasyon şirketleri fiyatları söz konusu olunca bu ücretleri etkileyen belli başlı gider kalemleri mevcut. Tabi bu unsurlar da ister istemez düğün organizasyon paket fiyatları aralığını etkilemektedir. Kısaca bunlara değinmemiz gerekirse;

Karşılama ekibi, catering, düğün pastası, ses-ışık sistemleri, nikah masası, gelin yolu süsleme, davetli sayısı ve oturma düzeni, masa sandalye kiralama, düğün organizasyon süsleme, dekorasyon, sahne-podyum temini, orkestra/sanatçı, davetiye, masa süsleri, suplalar, şamdanlar, mumlar vs.

Elbette ByBalon sizin için önceden tüm bu detayları hazırlayıp bütçenize ve zevkinize uygun olarak oluşturduğu düğün organizasyonu paketleri İstanbul fiyatları ile yanınızdadır. Hem istediğiniz düğünü gerçekleştirmeniz hem de maddi olarak sizi zora sokmadan bu güzel gününüzü geçirmeniz için elinden geleni yapmaktadır.

Düğün Organizasyonu Videosu

Düğün Organizasyonu Fotoğrafları