Düğün organizasyonu evlilik arifesindeki çiftlerin detaylıca üzerinde durdukları ve tüm evlenme sürecince belki de en çok zaman ve bütçe ayırdıkları konuların başında gelmektedir. Hele ki bizim gibi düğün davet organizasyonu merasimlerinin bu kadar özenildiği toplumlarda ayrı bir önem arz etmektedir. Öncelikle gelin adaylarının hayatlarında bir kere yaşayacakları en önemli törendir. Bu nedenle de tüm aşamaları ile detaylıca ilgilendikleri düğün merasimi toplumumuzda da çok değer verilen bir merasimdir. Çiftler kadar ailelerde bugüne gerçekten önem vermekte olup çocuklarına ve misafirlerine iyi bir organizasyon hizmeti almak istemektedirler. Modern ve yenilikçi çözümler sunan ByBalon, her bütçeye uygun düğün organizasyon hizmetleri ile İstanbul düğün organizasyonu ihtiyacınızda sizlerin yanındadır.

Düğün Organizasyonu
Düğün Organizasyonu

Düğün Organizasyonu Ne İşe Yarar?

Düğün organizasyonu için bir firma ile anlaşmak çiftlerin diğer işlerine zaman ayırmasına yardımcı olur. Sonuçta evlilik arifesinde yapılması gereken işlerin çokluğu ve zaman konusunda yaşanan kısıtlılık durumu düşünülünce, düğün organizasyon firmaları ile çalışmak hem zaman hem de bütçe açısından faydalıdır.

Düğün organizasyon firmaları ile çalışmanın bir diğer artısı ise evlilik gününün planlanması konusundadır. Düğün nasıl yapılır hakkında hiçbir bilgisi olmayan (Genellikle tüm çiftler bunu hayatında bir kez yaşar ve daha önce bir deneyimleri bulunmamaktadır) çiftler bu konuda profesyonel destek alarak düğün merasimlerinin çok daha mükemmel ve istedikleri gibi olmasını sağlayabilirler. İstanbul düğün organizasyon firmaları zaten bu alanda deneyim sahibi olduklarından, yapılması ve yapılmaması gereken tüm detayları çiftler adına hazırlamaktadırlar. Düğün davet organizasyon firmaları sizler adına tüm süreci yürütmektedir, size de sadece o günün keyfini yaşamak kalmaktadır.

Bu noktada çiftlerin ve ailelerin dikkat etmesi gereken şey; gerçekten alanında deneyimli ve isteklerine zaman ve bütçe sınırlarını zorlamadan cevap verebilecek İstanbul düğün organizasyon şirketleri ile çalışmalarıdır. İyi bir düğün organizasyon firması size hem zaman kazandırır hem de yaşanan o yoğun süreçte atlayıp unutabileceğiniz tüm detaylarla sizin yerinize profesyonel olarak ilgilenir. Aynı zamanda düğün nişan organizasyon işlemlerinizin tamamını aynı firma ile yapmak sizlere başka faydalar da sağlayacaktır. Düğün organizasyon şirketleri fiyatları için yapacağınız basit bir araştırma ile ByBalon Organizasyonun farkını da kolaylıkla görebilirsiniz.

Düğün Organizasyonu Çeşitleri

Düğün organizasyonu çeşitleri etkinliğin yapılacağı mevsime, sahip olunan bütçeye, zamana ve içinde bulunulan sosyo-kültürel çevreye göre değişiklik göstermektedir. ByBalon Organizasyon olarak istediğiniz hangisi olursa olsun, düğün organizasyonu yapan firmalar denilince en bilindik şirketlerin başında geldiğimizi ve birbirinden farklı düğün konseptleri ile yanınızda olduğumuzu belirtmek isteriz. İstediğini tüm düğün organizasyon çeşitleri için bizlere ulaşabilirsiniz. Şimdi ülkemizde yapılan başlıca dugun organizasyon çeşitlerini kısaca aktarmaya çalışalım.

  • Salon Düğünü

Düğün salonu organizasyonu ülkemizde çiftler tarafından en çok tercih edilen törenlerin içerisinde ilk sırada gelmektedir. Hem neredeyse her mevsim için uygun olması hem de bütçe ve mekân konusunda sağladıkları avantajlar nedeniyle çokça tercih edilen salon düğünleri, organizasyon şirketleri açısından da en çok deneyim sahibi oldukları alandır. Genelde de düğün organizasyonu yapmak istiyorum diyen ailelerin ilk tercihi arasında yer almaktadır.

  • Kır Düğünü

Kır düğünü organizasyonu özellikle son yıllarda salon düğünleri dışında, açık havada ve doğanın içinde evlilik hayali kuranların tercih ettiği düğün organizasyonu için farklı fikirler arasında ilk sırada yer almaktadır. Yaz aylarında, yemyeşil çimenlerin üzerinde, ses ve gürültü problemlerinin çok daha az yaşandığı kır düğünleri özellikle büyük şehirlerde yaşayan çiftler tarafından her geçen yıl çok daha fazla tercih edilmektedir. Bu noktada düğün tertip şirketleri, birçok farklı süsleme imkânı ile tahmin ettiğinizden çok daha harika bir gün geçirmenizi sağlayabilmektedir. Kır düğünü organizasyon fiyatları da genelde tahmin edilenden daha az bir bütçe ile kolaylıkla yapılabilmektedir.

  • Otel Düğünü

Yılın farklı dönemlerinde hava koşullarından etkilenmeden düğünlerini planlayan çiftler tarafından tercih edilen otel düğünleri her zaman düğün organizasyonu için değişik fikirler arasında ilk sırada yer almayı başarmışlardır. Kullanılabilecek alanların fazlalığı ve sonrasında düzenlenebilecek ekstra düğün eğlenceleri nedeni ile tercih edilebilmektedirler. Söz konusu yemekli düğün organizasyonları olduğunda da çiftler ve aileleri tarafından otel düğünleri ilk sıralarda gelmektedir.

  • İslami Düğün

İslami düğün organizasyonu (Diğer adı ile dini düğün organizasyonu) genellikle muhafazakâr ve dini hassasiyetleri ağır basan çiftler ve aileleri tarafından ülkemizde uzun zamandır olan bir seçenektir. Dini düğün organizasyonunda kuran tilavetinden mevlitlere, ilahi grubu ile ezgilerden dualara çok geniş imkânlar bulunmaktadır. Ek olarak semazen gösterisi de çoğu düğün organizasyonları için kullanılmaktadır.  Bu noktada düğün düzenleme firmaları arasında araştırma yaparken bu alanda deneyim sahibi olan şirketlerle iletişim kurmanız önemlidir. ByBalon İslami düğün alanındaki deneyimi ve kalitesi ile İslami düğün organizasyon şirketleri arasında kendine önemli referanslar edinmiştir. Bu alanda en uygun dini düğün organizasyonu fiyatları firmamız tarafından sağlanmaktadır.

  • Kumsal Düğünü

Kumsalda düğün organizasyonu kapalı mekânları sevmeyen ve düğünlerinde rahatlıkla şıklığı aynı anda yaşamak isteyen genç çiftlerin tercih etmiş olduğu yaz aylarının vazgeçilmezleri arsındadır. Sahilde düğün organizasyonu konusunda çiftlerin doğru firmalara ulaşabilmeleri büyük önem taşımaktadır. Denize olan uzaklıktan masa sandalye süsleme hizmetine, yemek menülerinin belirlenmesinden düğün organizasyon müzikleri seçimine kadar kendine has özellikleri olan kumsal düğünü ayrı bir uzmanlık gerektirmektedir. Çoğu çiftin de düşündüğünün aksine düğün organizasyon fiyat araştırmasında göreceğiniz üzere hem kaliteli hem de hesaplı bir etkinliği ByBalon ile kolaylıkla yapabilirsiniz.

  • Bahçe Düğünü

Düğün organizasyon fiyatları açısından aileleri ve çiftleri diğerlerine nazaran daha az zorlayan bahçe düğünü de tercihler arasında yer almaktadır. Çok çeşitli düğün süslemeleri için fikirler ve düğün organizasyon malzemeleri ile bahçe düğünleri diğerlerinden farksız bir hale gelebilmektedir. Tabi bu noktada yine birlikte çalışılacak organizasyon şirketinin önemi ortaya çıkmaktadır.

  • Teknede Düğün

Yaz aylarında düğün organizasyon fikirleri arasında öne çıkan teknede düğün organizasyonu seçeneği sadece evlilik için değil, öncesinde ve sonrasındaki düğün eğlenceleri içinde sıkça tercih edilmektedir. Ortalama 3-4 saat süren ve misafirlerinize farklı bir deneyim yaşatabileceğiniz teknede düğün her geçen gün daha fazla rağbet görmektedir.

  • Kar Düğünü

Belki de en az tercih edilen fakat özellikle kış aylarında düğün organizasyonları planlamış çiftler tarafından seçilen kar düğünleri farklı bir deneyim sunmaktadır. Eğer soğukla aranız iyi ve gerçekten unutulmaz bir gün yaşamak istiyorsanız kar düğünleri de tercih listenizde yer alabilir.

Düğün Organizasyonları
Düğün Organizasyonları

Düğün Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Düğün organizasyonu nasıl yapılır sorusu çiftleri en çok yoran ve zaman/bütçe konusunda düşünmeye sevk eden konuların başında gelmektedir. Aslına bakarsanız tek yapmanız gereken İstanbul düğün organizasyon şirketleri araştırmanızdan sonra dikkatinizi çeken, başarılı işlere imza atmış iyi bir organizasyon şirketi ile görüşmek. Bu araştırmanız sırasında aklınızda bulunan düğün organizasyonu fikirleri için detaylı bilgi almak isterseniz ücretsiz olarak sizlere yardımcı olduğumuzu belirtmek isteriz.

Bu kadar önemli bir günü planlarken kimse kötü sürprizlerle karşılaşmak istemez değil mi? İşte süsleme organizasyon şirketleri de sizlere tam da bu noktada yardımcı olmaktadırlar. Şimdi kısaca bir düğün organizasyonu nasıl yapılır ondan bahsetmeye çalışalım.

Aslında düğün merasiminden önce çiftler bekarlığa veda organizasyonu ile birlikte bu sürece başlıyorlar. Düğün organizasyonu için gerekli malzemeler elbette evlilik süresince üzerinde durulması gereken konuların en başında gelmektedir. Zaman ve bütçe sınırları içinde doğru düğün süslemeleri, yemek organizasyonu, masa sandalye kiralama, mekan seçimi, sandalye süsleme, düğün organizasyon malzemeleri seçimi gibi çok fazla detay var. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken başlıca konuları şu maddelerle açıklayabiliriz.

Mekân seçimi, gelin yolu süsleme, sandalye kiralama, yemek menüsü seçimi, nikah masası, davetli seçimi, düğün tarihi, kıyafetler, gelin yolu, havuz başı, eğlenceler, düğün sonrası kapanış konuşması… Tabi ki kına gecesi organizasyonu ve balayını da unutmamalısınız.

Düğün Organizasyonu Nasıl Yapılır
Düğün Organizasyonu Nasıl Yapılır

Düğün Organizasyonu Fiyatları

Düğün organizasyon fiyatları verilecek hizmet içeriğinin ve kalitesinin çok farklı şekilde olması nedeniyle geniş bir aralıkta olabilmektedir. Bu konuda hem organizasyon firmalarının hizmetleri hem de düğün organizasyon malzemesi çeşitliliği net bir fiyat çevresinde oluşmasını engellemektedir. Biz ByBalon olarak sizlere düğün organizasyon ücretleri noktasında mümkün olan en kaliteli ve hesaplı hizmeti sunmaya çalışmaktayız.

ByBalon Organizasyon ise her bütçeye uygun ve istenilen özellikleri içinde barındıran seçeneklerle hayalinizdeki gibi bir düğün süsleme organizasyonu gerçekleştirmenizi mümkün hale getirmektedir. Düğün organizasyon şirketleri fiyatları söz konusu olunca bu ücretleri etkileyen belli başlı gider kalemleri mevcut. Tabi bu unsurlar da ister istemez düğün organizasyon paket fiyatları aralığını etkilemektedir. Kısaca bunlara değinmemiz gerekirse;

Karşılama ekibi, catering, düğün pastası, ses-ışık sistemleri, nikah masası, gelin yolu süsleme, davetli sayısı ve oturma düzeni, masa sandalye kiralama, düğün organizasyon süsleme, dekorasyon, sahne-podyum temini, orkestra/sanatçı, davetiye, masa süsleri, suplalar, şamdanlar, mumlar vs.

Elbette ByBalon sizin için önceden tüm bu detayları hazırlayıp bütçenize ve zevkinize uygun olarak oluşturduğu düğün organizasyon paketleri İstanbul fiyatları ile yanınızdadır. Hem istediğiniz düğünü gerçekleştirmeniz hem de maddi olarak sizi zora sokmadan bu güzel gününüzü geçirmeniz için elinden geleni yapmaktadır. Daha önce yapmış olduğumuz düğün organizasyon örnekleri için düğün organizasyon videoları ve düğün organizasyonu fotoğrafları sayfalarımızı inceleyebilirsiniz.

Düğün Organizasyon
Düğün Organizasyon

Düğün Organizasyonu Videosu