Söz organizasyonu çiftlerin yaşamış oldukları ilişkilerini resmiyete dökmek ve aşklarını adeta insanlara ilan etmek için yapılan bir merasimdir.

İlişkinin evlilik yoluna girmesi, bu ilk adımla başlar. Söz merasimi organizasyon hazırlıkları için start verilmesi demek, ardından nişan ve düğünün de sıraya konması demektir. Tabi ki art arda yapılması ya da araya uzunca süreler konması tamamen çiftlerin karar vereceği bir durumdur.

Söz organizasyon paketleri kararsız kalan kişiler için ideal alternatiflerdendir. Tam olarak nasıl bir organizasyon istediklerine karar verememiş çiftler için acemiliklerini atmaları adına şirketlerin yol gösterici bir pozisyonda davranması gerekmektedir.

Söz Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Söz organizasyonu nasıl yapılır konusunda birçok taze çiftin fikirlerinin oturmadığına rastlanır. Bu durum elbette çok normaldir. Zira henüz ilişkilerini ilan etmenin heyecanı ve telaşını yaşarken bir de bunun kutlama hazırlıkları ile bocalayan çiftler, söz organizasyonu için ekstra bir stres yaşayabilirler.

Bunun için ufak çaplı bir internet araştırması ya da organizasyon şirketleri ile birebir görüşmeler yapmak söz organizasyon fikirleri açısından yararlı olacaktır. Ayrıca söz nişan organizasyon hazırlıklarını bir arada halledip, iki merasimi de aynı anda aradan çıkarmak isteyen çiftler az değildir. Böylesi durumlarda maddi açıdan ve zaman kaybı olmamasını isteyenler için pek çok avantaj söz konusu olmaktadır.

soz organizasyonu 6

Söz Konsepti

Söz konsepti, törenin evde ya da herhangi bir mekanda yapılıp yapılmayacağına göre belirlenmesi gereken bir içeriktir. Söz organizasyonusıklıkla yaz aylarında açık havada tercih edilir. Fakat genel anlamda istatistiksel olarak bakıldığında evde ya da bir hoş bir mekanda yapılması daha yaygın bir tercihtir.

Çünkü söz organizasyon hazırlıkları daha pratik ve kaosu az merasimler olarak bilinir. Böyle olması hem kısa sürede hazırlık aşamasının tamamlanması hem de daha ekonomik maliyetlere ulaşılabilir olması açısından önem teşkil eder.

Söz Nişan Organizasyon Malzemeleri

Söz nişan organizasyon malzemeleri ilk olarak herkes tarafından bilinen ve mutlaka istenen çalışmalardan olan dekorlardan oluşur. Fakat tabi ki bunula sınırlı kalması tahmin edersiniz ki mümkün değildir. Söz organizasyonu, aydınlatma ve aksesuarlardan tutun da konuklara sunulacak ikramlıklara ve hatıra hediyeliklere kadar pek çok ayrıntıdan oluşur. Ayrıca bu özel güne özgü pasta hazırlanması ve giysilerin de özenle seçilmesi yine tatlı fakat telaşlı durumlardandır.

Söz organizasyon şirketleri İstanbul bazında araştırılması da büyük fayda sağlayacaktır. Çünkü büyük firmaların düzenlediği paket hizmetlerde giyimden diğer tüm hazırlık merhalelerine kadar her detay düşünülmüştür. En ince ayrıntısı ile çiftler için ve çiftlerin istekleri doğrultusunda çalışmalar itina ile yapılır.

soz organizasyonu 2

Söz Nişan Masası

İleride fotoğraflarda bakıp o günü yad edeceğiniz en güzel anınızın ölümsüzleşmesi söz nişan masası etrafında gerçekleşecektir. Söz masası organizasyon aşamasında belki de üzerinde en çok durulması gereken ayrıntı olabilir.

Elbette evde bulunan uygun bir masa da bu özel gününüz için iş görebilir. Ancak söz masası süslemeleri için uygun ölçü ve yapıda olmadığında tüm malzemeler eğreti duracaktır. Bu da epey tat kaçıran bir durumdur. Bu nedenle göz önünde olup neredeyse tüm merasiminin etrafında gerçekleşeceği masanın iyi seçilmesi gerekir

Söz masası kiralama böyle günler için en doğru karardır. Söz organizasyonu için en çok rağbet edilen ve organizasyonun bir parçası olan masa ve üzerindekiler göz alıcı parçalar olacaktır. Bu nedenle söz masası süsleme organizasyon kapsamında büyük önem taşır.

soz organizasyonu 1

Söz Organizasyon Fiyatları

Söz organizasyon fiyatlarıhemen herkesin bütçesine uyacak rakam aralıklarında mevcuttur. Konukların sayısı, mekan, dekorasyon çeşitleri ve aklınıza gelen tüm ayrıntılar fiyatın belirlenmesi için baz alınan koşullardır.

Söz organizasyon fiyatları İstanbul için incelendiğinde daha da farklı alternatifler, sizin seçtiğiniz tören mimarisine göre şekillenecektir.

Söz organizasyonu çiftler tarafından hiç unutulmayacak heyecanların hazırlık aşaması adına sıkı bir planlama ve titiz bir çalışma gerektirir.